Dla tych, którzy chcą pomagać...

Kurs Asystentów

 

TRWA REKRUTACJA - śledź nasz profil na

 

Kim jest asystent kulturowy?

 

Asystent Międzykulturowy najczęściej pracuje w szkole, ale także w przedszkolu lub zakładzie pracy. Jest osobą, która dobrze rozumie zarówno obcokrajowców, którzy żyją w nowym, niezbyt dobrze znanym sobie kraju, rozumie doświadczenie migracji, ale także wie, „jak działa” Polska. Zna zarówno przepisy prawne, jak i polską kulturę oraz zwyczaje. W szkole pomaga uczniom w zrozumieniu treści na lekcjach, tłumaczy nauczycielom różnice w systemach nauczania w Polsce i za granicą, wyjaśnia rodzicom dzieci obcokrajowców, jak funkcjonuje polska szkoła. Dzięki niemu dzieci pochodzące z innych krajów czują się w Polsce bezpieczniej, swobodniej i bardziej komfortowo. Jego obecność ogranicza konflikty i wspiera wzajemne zrozumienie.

 

Kto może zostać asystentem?

 

Asystentem międzykulturowym może zostać nauczyciel, edukator lub każda inna osoba, która czuje, że mogłaby się sprawdzić w tej odpowiedzialnej roli. Dobrze, aby była to osoba, która posiada doświadczenie migracyjne (choć nie jest to konieczne). Najważniejsze jest, aby była empatycznym, otwartym na cudzą perspektywę człowiekiem. Cenna jest znajomość języków obcych (ukraiński, rosyjski także angielski), choć w ramach naszej Szkoły można się ich uczyć lub doskonalić ich znajomość. Cenne cechy charakteru w tej pracy to cierpliwość, wyrozumiałość, otwartość.

 

Jak się zapisać na kurs?


Zapisy na I kurs Asystentów Międzykulturowych będą odbywały się za pomocą formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie internetowej projektu.

 

Swoje dane osobowe i kontaktowe, CV i list motywacyjny można także przesłać bezpośrednio na adres e-mail: kursy@wielokulturowe.podbeskidzie.pl

 

BIURO: +48 665 864 476

 

 

 

BIURO: +48 665 864 476

 

Dane osób zainteresowanych kursem oraz CV i List motywacyjny
można przesyłam bezpośrednio na adres mailowy
kursy@wielokulturowe.podbeskidzie.pl

lub za pomocą poniższego formularza.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA KURS

 

*
*
*
*
*
(przykładowa nazwa pliku: imie-nazwisko-CV.pdf) *
(przykładowa nazwa pliku: imie-nazwisko-LM.pdf) *
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926 z późn. zm.)
*