Aktualności zawsze aktualne...

Aktualności

 

Otwarcie Centrum Aktywności Społecznej
2023-03-28

Z udziałem prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego, oraz Grażyny Staniszewskiej 23 marca 2023 r. otwarto w mieście Centrum Aktywności Społecznej. Znajduje się ono przy ulicy Krasińskiego 11.

Nową siedzibę zyskał w ten sposób Ośrodek Integracji Obcokrajowców „myBB” oraz „redakcjaBB”. Było to możliwe dzięki adaptacji budynku, na co pieniądze wyłożyli fundatorzy oraz sama gmina Bielsko-Biała. Oba wspomniane wyżej projekty zyskały nowoczesną przestrzeń do pracy – „redakcjaBB” obejmująca swym zasięgiem bielską młodzież szkół średnich i wydająca własną gazetę, a także „myBB”, bez którego trudno dzisiaj wyobrazić sobie miejski pejzaż i skuteczną pracę z napływającymi do miasta obcokrajowcami.

Podczas otwarcia CAS wzruszenia nie kryła szefowa Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Grażyna Staniszewska, tłumacząc, dlaczego tradycyjna wstęga przygotowana do przecięcia składa się z wielu barw narodowych – polskich, afgańskich i ukraińskich.

- Bo jesteśmy przecież wielokulturowi – mówiła.

Z kolei prezydent Jarosław Klimaszewski podkreślił  znaczenie działania organizacji rządowych i sens ich wspierania przez gminę.  

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali tymczasem sami wolontariusze, młodzież, słowem ci, dla których Centrum zostało przygotowane. To, nawiasem mówiąc, efekt jednego z postanowień prezydenta, który już na początku kadencji zaznaczył, że tak właśnie odbywać się będą wszystkie oficjalne otwarcia różnych inwestycji, z jego udziałem.

 

 

    Czytaj o tym wydarzeniu także tutaj:

         

 

Przed jednym z wejść stanęła wystawa fotografii Julii Ogińskiej pt. „24.02.2022”, której towarzyszą opowiedziane przez Ukrainki przeżycia, spisane przez Anastazję Chłaponinę.

(fot. beskidzka24) 

 

Foto-relacja z otwarcia CAS: